قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / کنکور / تحلیل کنکور ۹۶ ریاضی

تحلیل کنکور ۹۶ ریاضی

تحلیل کامل کنکور ۹۶ ریاضی + تحلیل یک کارنامه کنکور

با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی مجله اینترنتی شماسافت در این پست از بخش درسی – کنکور قصد تحلیل کنکور ۹۶ ریاضی و همچنین تحلیل یک کارنامه کنکور مربوط به این رشته داریم. در این تحلیل که به صورت اختصاصی توسط مجله اینترنتی شماسافت تهیه شده است تک تک مباحث کنکور + بهترین منابع + ازمون های ازمایشی و … تحلیل و  مورد بررسی قرار گرفته اند.

تحلیل کنکور 96 رشته ریاضی

تحلیل کلی کنکور ۹۶ ریاضی

طبق گفته کارشناس سازمان سنجش سطح ازمون کنکور در سال ۹۶ نسبت به سال های دیگر آسان بوده است.

با پرسش از دانش اموزانی با سطح درسی قوی تا ضعیف همگی سطح متوسط روبه بالا را برای کنکور ۹۶ انتخاب کردند و نسبت به این موضوع که کنکور امسال اسان بوده (طبق گفته سازمان سنجش) اعتراض داشتند 

اما در بررسی که ما انجام دادیم متوجه شدیم سطح کلی کنکور ۹۶ نسبت به چندسال اخیر آسان تر و استاندارد تر بوده و تنها در بعضی دروس و مباحث محدود سوالات به صورت سخت و دشوار مطرح شده اند به طور کلی سطح کنکور ۹۶ سطح متوسط می باشد.

در کنکور سراسری ۹۶ سخت ترین و دشوار ترین سوالات از نظر دانش اموزان مربوط به 

 • درس دینی در دفترچه عمومی
 • درس فیزیک در دفترچه اختصاصی

می باشد با بررسی به عمل امده در این دو درس سطح سوالات درس دینی واقعا سخت و دشوار بوده اما در درس فیزیک سوالات اصلا سخت و دشوار نبوده اما نکته حائز اهمیت این است که ایده و تیپ سوالات طرح شده جدید می باشد که این موضوع موجب شده دانش اموزانی که گمان میکردند سوالات در این درس تکراری خواهد بود با افت شدید درصد مواجه شوند.

 

 

تحلیل کنکور ۹۶ ریاضی (مباحث مطرح شده) : 

شما میتوانید با انتخاب هریک از درس های زیر تحلیل کامل ان درس در کنکور۹۶ که به صورت اختصاصی تهیه شده است به صورت کامل مشاهده کنید.

 1. تحلیل ادبیات
 2. تحلیل دینی
 3. تحلیل عربی
 4. تحلیل زبان انگلیسی
 5. تحلیل ریاضی
 6. تحلیل فیزیک
 7. تحلیل شیمی

 

بررسی یک کارنامه کنکور ۹۶ رشته ریاضی:

تحلیل کنکور - کارنامه کنکور 96

در شکل مشخص شده در بالا کارنامه کنکور ۹۶ یک داوطلب رشته ریاضی را میبینید.

همانطور که درشکل مشخص است ۲۵ درصد تاثیر سوابق سال سوم و ۵ درصد تاثیر سال چهارم به علت اینکه تاثیر سوابق به صورت مثبت بوده هیچ کدام لحاظ نشده است.

همانطور که میبینید در این کارنامه ۵ رتبه برای داوطلب ثبت شده می باشد که به ترتیب زیر می باشد

 1. رتبه در زیرگروه ۱ : ۱۵۲۸
 2. رتبه در زیرگروه ۲: ۱۵۲۷
 3. رتبه در زیرگروه ۳: ۱۵۲۵
 4. رتبه کل در سهمیه منطقه ۱ : ۱۵۹۲
 5. رتبه کل کشوری : ۲۹۰۷

در رتبه های اعلام شده  رتبه حائز اهمیت رتبه در زیرگروه ها و رتبه در سهیمه می باشد که انتخاب رشته براساس این رتبه ها انجام میشود 

رتبه کل کشوری به معنای مقایسه دانش اموز در سه زیر گروه ۱ و ۲ و ۳ می باشد.

اما به بررسی درصد های این کارنامه می پردازیم

 1. ادبیات : ۴۷/۳
 2. عربی : ۵۸/۷
 3. دینی : ۶۶/۷
 4. زبان انگلیسی : ۶۸
 5. ریاضیات : ۴۹/۷
 6. فیزیک : ۴۰
 7. شیمی : ۴۱

این دانش اموز توانسته است با درصد میانگین ۵۳ % در هر درس رتبه ۱۵۹۲ سهمیه یک را کسب کند جالب است بدانید که میانگین درصد های کارنامه کنکور در همین رنج رتبه سال ۹۵ در مقایسه با این میانگین اصلا تفاوتی نداشته و بسیار شبیه به این میانگین می باشد یعنی شما می توانید با داشتن میانگین نمرات نزدیک به ۵۰ درصد جزو ۲۰۰۰ دانش اموز اول کنکور باشید.

در بررسی درصد های اشاره شده می بینیم که درصد های اختصاصی هیچ یک از ۴۰ درصد تجاوز نمی کند و همگی در رنج ۴۰-۵۰ % می باشند به نظر می رسد با توجه به سختی مبحث فیزیک و مباحث سال ۴ و ۳ شیمی درصد ۴۰ در این دروس برای این رنج رتبه قابل قبول باشد.

در دروس عمومی نیز تمام درصد ها در رنج ۴۵-۶۸ می باشند که به نظر میرسد با توجه به دشواری سوالات دینی درصد ۶۶ به افزایش رتبه این دانش اموز کمک زیادی کرده باشد.

 

 

بررسی بهترین ازمون ازمایشی کنکور سال ۹۶:

در تحلیل دروس کنکور  ۹۶ به بررسی ازمون های ازمایشی پرداختیم اما در اینجا به معرفی بهترین ازمون ازمایشی برای کنکور ۹۶ می پردازیم.

در بررسی به عمل امده در ازمون های جامع ازمایشی برگذار شده در سال ۹۶ ازمون ازمایشی گزینه دو بهترین ازمون ازمایشی جهت شبیه سازی محیط کنکور بوده است در این بررسی متوجه شدیم سطح سوالات ازمون جامع اخر این ازمون ازمایشی بسیار شبیه کنکور بوده است و تقریبا تاحدودی تیپ سوالات مطرح شده و دشواری سوالات شبیه کنکور سراسری ۹۶ بوده است

در بررسی ها ازمون ازمایشی سنجش به خوبی مبحث ادبیات را همانند کنکور شبیه سازی کرده و راهنمای خوب دانش اموزان بوده است.

همچنین ازمون ازمایشی قلمچی بیشترین امکانات را برای دانش اموزان کنکور ۹۶ فراهم اورده و از نظر سطح سوالات سطح سوالات عمومی این ازمون تقریبا شبیه سوالات کنکور بوده است

 

 

بهترین منابع کنکور ۹۶ رشته ریاضی

طی بررسی که در کتب درسی کنکور ۹۶ داشتیم بهترین منبع و مرجع برای رسید به درصد های خوب در کنکور کتابهای موج ازمون  می باشد.

به صورت جزئی تر کتاب های نشر الگو برای دروس ادبیات و دینی مورد قبول هستند برای درس عربی تالیفات خیلی سبز و برای درس زبان انگلیسی تالیفات مبتکران جزو منابع خوب کنکور محسوب می شوند

در دروس اختصاصی در ریاضی کتاب های گاج مناسب می باشند در درس فیزیک کتب گاج و نشر الگو جزو بهترین منابع و در درس شیمی کتب جامع مبتکران در سه سال از کتاب های بدون رقیب این زمینه هستند

 

 

این بود از تحلیل کنکور ۹۶ ریاضی امید واریم از این تحلیل استفاده کافی برده باشید.

 

مطلب پیشنهادی

مباحث ساده کنکور – درس ریاضی

مباحث ساده کنکور – درس ریاضی با سلام خدمت شمابازدیدکنندگان گرامی مجله اینترنتی شماسافت در …

یک دیدگاه

 1. سلام ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *