قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / تلگرام / مباحث ساده کنکور – درس فیزیک

مباحث ساده کنکور – درس فیزیک

مباحث اسان کنکور سراسری – درس فیزیک

 

سلام در این سری پست ها قصد داریم ساده ترین مباحث هردرس در کنکور سراسری را معرفی کنیم. دانش اموزان می توانند با مطالعه دقیق و بیشتر این مباحث درصد خود را به خوبی افزایش دهند. پس با ما در معرفی مباحث ساده کنکور – درس فیزیک همراه باشید.

 

درس فیزیک در کنکور سراسری:

از درس فیزیک در کنکور سراسری ۴۵ سوال مطرح میشود که دانش اموزان باید این سوالات در ۵۵ دقیقه پاسخ دهند.

درس فیزیک در کنکور سراسری از درس های رقابتی میباشد چرا که کمتر دانش اموزی مباحث این درس را ازدست میدهد و تقریبا تمامی دانش اموزان کنکوری امید دارند در این درس از دفترچه اختصاصی به درصد مطلوبی برسند.

فیزیک کنکور تنها مبحثی می باشد که منابع ان  از هرچهار سال دبیرستان توسط سازمان سنجش معرفی شده است به همین دلیل مباحث این درس تقریبا زیاد می باشد و البته در این بین مباحث ساده ای وجود دارد که به راحتی می توانید درصد مطلوبی با مطالعه انها کسب کنید.

 

مباحث ساده کنکور – درس فیزیک:

یکی از مباحث ساده کنکور فصل نوسان می باشد این فصل ساده را با مطالعه و تست زنی در چند روز و مرور کلی می توانید به راحتی بر ان مسلط شوید و از ۲-۳ تستی که از این فصل مطرح میشود پاسخ دهید.

فصل موج (به استثناء سوالات نقش موج) : مسائل این فصل با به کارگیری فرمول ها و هم ارزی های ساده به راحتی قابل حل می باشد.

فصل صوت : این فصل از سال چهارم یکی از فصل های ساده می باشد (گاهی سوالات مطرح شده از ان تنها با دانستن فرمول x=Vt  در چند ثانیه قابل حل می باشد مانند کنکور سراسری ۹۶) البته به شرطی که ریاضیات پایه شما خوب باشد.

فصل مغناطیس و امواج الکترومغناطیس (سال سوم و چهارم) : اگر این مباحث به خوبی حل کنید خواهید توانست تقریبا به ۱۰ -۱۱ سوال کنکور جواب دهید (فصل الکترومغناطیس پیش دانشگاهی بسیار آسان می باشد اما در سال اخیر یعنی کنکور ۹۶ ریاضی سوالات سختی و جدید از مبحث مغناطیس سال سوم مطرح شد)

فصل ۷ و ۸ فیزیک پیش دانشگاهی : این دو فصل که هم حفظی و هم محاسباتی هستند را اگر به خوبی مطالعه کنید خواهید توانست به ۳-۴ سوال کنکور پاسخ دهید

 

 

اکنون فصل های آسان فیزیک تمام شده اما بهتر است بخش های ساده فصل های دیگر کتاب را هم بشناسید.

مباحث ابتدایی فصل ترمودینامیک + روابط هم فشار و هم دما و هم حجم و بی درو از این قسمت حداقل یک تست قابل پاسخ گویی

فصل دوم فیزیک سوم الکتریسته ساکن (فصل اول فیزیک سوم تجربی) به غیر از خازن بقیه سوالات مطرح شده از این فصل اسان بوده و حداقل یک تا دو تست قابل حل دارد.

فصل الکتریسته جاری : فصل سوم فیزیک ریاضی و فصل دوم فیزیک تجربی : سوالات مربوط به مقایسه مقاومت در این فصل از سوالات آسان بوده که یک تست در کنکور ۹۶ از ان طرح شد (البته خیلی هم آسان نبود)

فصل فشار + گرما و قانون گازها از سال دوم : با مطالعه این دوفصل می توانید حداقل به ۱ سوال از هر فصل جواب دهید.

 

این بود از مباحث ساده کنکور سراسری اما یک نکته مهم نباید فراموش کنید ممکن است از مباحث سخت در کنکور سوال آسان و قابل حل و از مباحث ساده سوالات سخت طرح شود (دقیقا مانند کنکور ۹۶) پس سعی کنید تمام فصل های کتاب را به خوبی مطالعه کنید و به حل تست از انها بپردازیدبه علاوه روی تست های قدیمی کنکور خیلی تمرکز نکنید و سوالات تألیفی بیشتری حل کنید.

مطلب پیشنهادی

معرفی مباحث شیمی کنکور + مباحث آسان

مباحث اسان درس شیمی کنکور + معرفی هر فصل با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *