قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / تلگرام / مقایسه ازمون های ازمایشی

مقایسه ازمون های ازمایشی

مقایسه ازمون های ازمایشی

با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی مجله اینترنتی شماسافت در این پست از مبحث مهم کنکور قصد معرفی و مقایسه ازمون های ازمایشی انها داریم پس تا پایان مطالب همراه ما باشید.

 

آزمون های آزمایشی:

یکی از راه های امادگی برای حضور در کنکورهای سراسری شرکت در ازمون های ازمایشی می باشد این ازمون ها با شبیه سازی محیط و سوالات در حد و شبیه کنکور فضا برای اماده شدن بهتر دانش اموزان در کنکور سراسری فراهم می کنند.

هم اکنون چهار موسسه «گاج»،«قلمچی»،«گزینه ۲» و «سنجش» به صورت شناخته شده و مطرح در بین دانش اموزان فعالیت ویژه در این زمینه دارند.

 

چرا باید در ازمون ازمایشی شرکت کنیم؟

یکی از سوالات مهم که در ابتدای مبحث و قبل از مقایسه ازمون های ازمایشی به پاسخ ان می پردازیم این است که چرا باید در ازمون های ازمایشی شرکت کنیم.

  • این ازمون های ازمایشی شرایط کنکور سراسری را برای شما شبیه سازی می کنند.
  • می توانید با تیپ سوالات جدید کنکور که حتی در کتاب های کنکوری نیست اشنا شوید.
  • با زمان بندی کنکور آشنا و می توانید توانایی کنترل وقت و تکنیک های ان را تمرین کنید.
  • به ازمون دادن در یک روز و ساعت معین مطابق کنکور عادت می کنید.
  • می توانید خود را در یک جامعه اماری با بقیه افراد مقایسه و وضعیت خود را در بین رقبای خود بررسی کنید.

 

مقایسه ازمون های ازمایشی:

حال به بررسی و مقایسه ازمون های ازمایشی می پردازیم. در این بررسی و مقایسه موارد مهم که یک ازمون ازمایشی خوب باید داشته باشد را مقایسه می کنیم.

 

۱-ازمون ازمایشی قلمچی

ازمون ازمایشی قلمچی یکی از شناخته شده ترین ازمون های ازمایشی در بین دیگر موسسات می باشد همانطور که از زبان بسیاری شنیده اید این ازمون ازمایشی جامعه اماری نسبتا بالا دارد که از مزایای ان تعیین درست و دقیق وضعیت درسی شما بین رقبایتان می باشد.

امکانات این ازمون ازمایشی از دیگر ازمون های بالاتر بوده به طوری که در بین بقیه موسسات بیشترین امکانات اموزشی توسط موسسه قلمچی ارائه می شود.

مشاوره این ازمون ازمایشی سطح بسیار بالایی دارد و در بین موسسات دیگر حرف اول را می زند چرا که رتبه های برتر کنکور سال گذشته به شما مشاوره خواهند داد.

کارنامه های ازمون ازمایشی قلمچی سطح خوب و قابل قبولی را دارند که موجب می شود دانش اموز به راحتی مشکلات و نقاط ضعف و همچنین وضعیت درسی خود را به خوبی متوجه شود.

سطح سوالات این ازمون در مباحث عمومی بسیار سطح بالایی دارد و دانش اموز به خوبی برای کنکور اماده می کند اما سوالات تخصصی این ازمون عملا دارای پیچیدگی و سطح بسیار بالاتر از کنکور سراسری می باشند.

این ازمون ازمایشی هر ۲ هفته یک بار برگزار میشود

برنامه های این ازمون تحت عنوان برنامه راهبردی و به صورت حرفه ای تدوین شده اند.

 

۲-ازمون ازمایشی گزینه ۲

یکی دیگر از ازمون های ازمایشی مطرح را می توان گزینه ۲ دانست ازمون ازمایشی که به تطابق سوالات ان با کنکور مطرح می باشد.

امکانات این ازمون ازمایشی چه در زمینه اموزش و چه در زمینه سایت و محیط های کاربری ضعیف بوده و از دیگر ازمون های ازمایشی سطح پایین تری را دارد.

امکانات مشاوره ای این ازمون ازمایشی بسیار ضعیف بوده به طوری که به مقالات مشاوره ای بی کیفیت و یک سیستم مشاوره خودکار برروی سایت (تنها وضعیت درسی به صورت کیفی و رتبه در سهمیه در ان اعلام میشود) اکتفا شده است.

کارنامه های این ازمون ازمایشی وضعیت خوبی را دارند و دارای سطح مناسبی برای دانش اموز هستند تا به راحتی مشکلات و نقاط ضعف و همچنین وضعیت درسی خود را به خوبی متوجه شود.

سطح سوالات این ازمون چه در مباحث تخصصی چه در مباحث عمومی مطابق شیوه جدید کنکور سراسری و بسیار بالا می باشد و همچنین سوالات این ازمون ازمایشی درصد تطابق بسیار با کنکور سراسری دارد.

جامعه اماری این ازمون ازمایشی در مقایسه با قلمچی و ازمون های جامع سنجش کمتر میباشد.

این ازمون ازمایشی هر سه هفته یک بار برگزار می شود.

برنامه درسی بسیار ضعیف.

 

۳-ازمون ازمایشی سنجش

این ازمون ازمایشی امکانات اموزشی + مشاوره + کارنامه مناسب  را دارد نمی باشد.

سوالات این ازمون ازمایشی از ارشیو حذف شده سوالات کنکور همان سال یا سال های گذشته می باشد که می توان با توجه به ان سبک کنکور هر سال و سوالات و سطح سوالات را با توجه به ان تا حدودی مشخص کرد.

جامعه اماری این ازمون ازمایشی در هنگام برگزاری ازمون های جامع بسیار بالا می باشد

این ازمون ازمایشی هر سه هفته یک بار برگزار می شود.

برنامه درسی بسیار ضعیف.

 

۴-ازمون ازمایشی گاج:

گاج یک موسسه انتشاراتی می باشد که در زمینه کتب درسی فعالیت دارد و در چندسال اخیر ازمون های ازمایشی را نیز جزو خدمات خود ارائه داده است.

سطح سوالات این ازمون بسیار با کیفیت و قابل قبول می باشد اما در سال ۹۶ سطح سوالات به دلیل رقابت های موجود کمی پایین امده و از حد کنکوری خارج شده است.

جامعه اماری این ازمون به دلیل سابقه کم از بقیه ازمون های ازمایشی کمتر می باشد.

این ازمون ازمایشی هر سه هفته یک بار برگزار می شود.

برنامه درسی بسیار ضعیف.

 

ممنون از اینکه تا اخر این پست «مقایسه ازمون های ازمایشی» همراه ما بودید امید واریم از این مطلب استفاده کافی برده باشید. شما می توانید سوالات خود را در بخش مشاوره تحصیلی و همچنین نظر خود را در پایین پست اعلام کنید.

 

مطلب پیشنهادی

معرفی مباحث شیمی کنکور + مباحث آسان

مباحث اسان درس شیمی کنکور + معرفی هر فصل با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *