قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / تلگرام / مباحث ساده کنکور – درس ریاضی

مباحث ساده کنکور – درس ریاضی

مباحث ساده کنکور – درس ریاضی

با سلام خدمت شمابازدیدکنندگان گرامی مجله اینترنتی شماسافت در این پست از مبحث درسی-کنکور قصد معرفی مباحث ساده کنکور – درس ریاضی تخصصی رشته ریاضی داریم.

لازم است ذکر کنیم که این مطلب و مطالعه مباحث ساده کنکور تنها ویژه دانش اموزانی میباشد که از برنامه درسی عقب افتاده و وقت کمتری دارند. دانش اموزانی که به فکر قبولی در دانشگاه های برتر کشور می باشند می بایست برتمام مباحث تسلط کافی داشته باشند.

 

مشاوره رایگان تحصیلی

 

 

بررسی درس ریاضی و سطح ان در کنکور:
درس ریاضی یکی از دروس مهم در کنکور سراسری برای دانش اموزان رشته ریاضی می باشد. کسب درصد بالا در این درس تخصصی از اهمیت بالایی برخوردار میباشد به طوری که کسب تنها ۵۰% نمره رتبه دانش اموز تا حد مطلوبی افزایش میدهد.
سطح کلی درس ریاضی سطح دشواری برای دانش اموزان رشته ریاضی می باشد اما یکی از راه های افزایش درصد در درس ریاضی شناخت مباحث ساده در این درس و مطالعه کامل انها می باشد. 

 

ریاضیات پایه:
سوالات درس ریاضیات پایه معمولا سطح بالاتری نسبت به سوالات دیفرانسیل دارد اما در مبحث لگاریتم و تابع نمایی در چند سال اخیر سوالات ساده تر و بیشتری مطرح میشود.
همچنین اگر مباحث تابع و مثلثات به خوبی تمرین و مطالعه کرده باشید خواهید توانست به حداقل یک سوال پاسخ دهید بهتر است بدانید برخی سوالات این مباحث(تابع و مثلثات) از طریق عدد گذاری قابل حل میباشد.
مبحث دنباله در ریاضیات پایه یکی دیگر از مباحث ساده به شمار می اید اما ممکن است سوالات نسبتا سختی از ان مطرح شود که پاسخ گویی به این مبحث سخت می کند.

 

حساب و  دیفرانسیل:
در این مبحث از درس ریاضی بخش حد و پیوستگی و مجانب ها از مباحث ساده می باشد. در حل نمونه سوالات این بخش ممکن است با سوالات سخت و دشواری روبه رو شوید اما باید بدانید که سوالات کنکور معمولا استانداردتر و ساده تر است.
مبحث انتگرال نیز از دیگر مباحث ساده کنکور می باشد کافیست با روش تغیر متغیر و قضیه ۱و۲ اشنا باشید به راحتی میتوانید سوالات حل کنید.
مشتق از مباحثی می باشد که تعداد سوالات بیشتری را در مقایسه با دیگر مباحث دارد و سوالات ان سطح بالاتری دارند اما معمولا سوالات مشتق که مربوط به کتاب حسابان میباشد سطح پایین تری دارد

 

هندسه تحلیلی:
به طور کلی مبحث هندسه تحلیلی از مباحث ساده کنکور میباشد برخی دانش اموزان فصل ۳ (مقاطع مخروطی) این کتاب را از مباحث سخت میدانند اما این مبحث هم با مطالعه و تمرین بیشتر قابل تسلط میباشد.

 

گسسته . جبر و احتمال . امار
سوالات امار و جبرواحتمال از مباحث ساده کنکور سراسری مباشد که بیشتر سوالات انها تکراری میباشد.
سوالات مربوط به گراف و نظریه اعداد مربوط به کتاب ریاضیات گسسته از سوالات سخت و دشوار کنکور سراسری میباشند که به راحتی قابل حل نیستند بقیه مباحث درس ریاضیات گسسته اسان و قابل تسلط میباشند.

 

هندسه پایه:
از مباحث سخت و دشوار کنکور سراسری هندسه پایه میباشد که بسیاری از دانش اموزان از مطالعه ان منصرف میشوند.
در درس هندسه پایه فصل تبدیلات و هندسه فضایی که معمولا ۲ سوال کنکور تشکیل میدهند مباحث نسبتا اسان این بخش میباشند.

 

ممنون از اینکه تا اخر این مطلب همراه ما بودید  لازم است بازهم یاداورشویم مطالعه فصل های ساده برای کسب درصد بهتر تنها ویژه دانش اموزانی می باشد که از لحاظ زمان بندی عقب افتاده اند و  نیاز دارند با کمترین زمان و مطالعه بیشترین درصد کسب کنند دانش اموزانی که به فکر رتبه های برتر میباشند لازم است روی تمامی مباحث تسلط داشته باشند.

مطلب پیشنهادی

معرفی مباحث شیمی کنکور + مباحث آسان

مباحث اسان درس شیمی کنکور + معرفی هر فصل با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *