قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / تلگرام / مطالعه مبحثی درس دینی برای کنکور

مطالعه مبحثی درس دینی برای کنکور

مطالعه مبحثی درس دینی برای کنکور

باسلام خدمت کاربران و دنبال کننده مجله اینترنتی شماسافت در این پست از مبحث درسی – کنکور قصد پیشنهاد یک روش مطالعاتی «مطالعه مبحثی درس دینی» داریم. این روش یک روش مطالعاتی دقیق می باشد که چون مباحثی که مورد مطالعه قرار میگیرند دارای پیوستگی و ارتباط نزدیک به هم هستند قدرت استنباطی دانش اموز و در نتیجه تسلط وی برمطالب افزایش میدهند.

 

 

اشتباه رایج در مطالعه مبحثی در درس دینی

یک اشتباه رایج (که عملا مشاوران تحصیلی و کنکور نیز نسبت به ان بی تقاوت هستند) در مطالعه مبحثی درس دینی این است که عده ای گمان می کنند که در این شیوه می بایست متن درس و آیات را به صورت جداگانه مورد مطالعه قرار داد. 

اما شما باید بدانید که ایات هر درس و متن ان بسیار به یکدیگر وابسته می باشند به صورتی که مفاهیم متن درس در آیات هرکدام باید مورد استنباط قرار گیرند.

بنابراین مطالعه جداگانه آیات و متن درس های دینی کاری بسیار اشتباه می باشد.

 

 

مطالعه مبحثی دینی به چه معناست؟

اکنون لازم است مفهوم درست مطالعه مبحثی در درس دینی را بازگو کنیم درواقع شیوه مطالعاتی مبحثی در درس دینی به این معنا می باشد که دانش اموز درس هایی که پیوستگی و ارتباط نزدیک به یک دیگر دارند به صورت یکجا (نوبت های مطالعاتی متوالی) مورد مطالعه قرار دهد.

 

 

مباحث درس دینی که با یکدیگر ارتباط دارند.

برای انکه شیوه بالا بتوانید پیاده سازی کنید لازم است بفهمید که چه دروسی با یکدیگر ارتباط و پیوستگی دارند بنابراین در زیر لیست دروسی از درس دینی که با یکدیگر ارتباط نزدیک دارند برای شما اورده ایم.

  1. توحید و یکتاپرسی (و زیر مباحث ان) : درس های ۱ و ۲ کتاب دینی دوم | درس ۱ کتاب دینی سوم | درس ۱ و ۲ و ۳ و ۴ کتاب دینی چهارم 
  2. معاد ، اثبات معاد و ویژگی های ان : درس های ۵ و ۶ و ۷ و ۸ و ۹ کتاب دینی دوم
  3. نبوت و پیامبران ، امامت و اولیای الهی : درسهای ۲ و ۳ و ۴ و ۵ و ۶ و ۷ و ۸ و ۹ و ۱۰ دینی سوم
  4. حکومت اسلامی : درسهای ۱۱ و ۱۲ دینی سوم
  5. خانواده : درسهای ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ کتاب دینی سوم
  6. اراستگی و عفاف : درسهای ۱۲ و ۱۳ کتاب دینی دوم
  7. احکام : درس ۱۶ دینی دوم و درس ۱۰ دینی سوم
  8. فروع دین : درس ۱۱ و ۱۴ و ۱۵ دینی دوم  

دسته بندی اصلی دروس دینی به صورت بالا می باشد که پیشنهاد می شود این مباحث درکنار یکدیگر مورد مطالعه قرار گیرند. بقیه دروس دینی یا موضوعی کلی در بر داشته مانند درس ۳ دینی دوم یا درس ۸ دینی چهارم و یا موضوعاتی بی ربط با مباحث بالا داشته است. 

 

 

ممنون از اینکه تا اخر این پست همراه ما بودید شما میتوانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها یک در صفحه مشاوره رایگان تحصیلی کنکور برای ما ارسال کنید

 

مطلب پیشنهادی

معرفی مباحث شیمی کنکور + مباحث آسان

مباحث اسان درس شیمی کنکور + معرفی هر فصل با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی …

2 دیدگاه

  1. سلام کتاب خوب برای دینی چه کتابی هست ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *