قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / کنکور / روش جمع بندی سه روز یک بار

روش جمع بندی سه روز یک بار

روش جمع بندی برای کنکور سراسری

با سلام خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی مجله اینترنتی شماسافت در این پست قصد بررسی و معرفی یک روش مهم برای جمع بندی کنکور سراسری برای تمامی رشته ها داریم این روش که به عنوان روش سه روز یک بار شناخته می شود یکی از متدهای جمع بندی دروس برای داوطلبان کنکور می باشد که درصد های انها را در همه دروس افزایش چشمگیری می دهد پس حتما تا اخر این مطلب همراه ما باشید.

.

.

روش جمع بندی کنکور

چرا باید جمع بندی کرد

جمع بندی بخش نهایی مطالعه و تمرین برای کنکور سراسری می باشد که اگر نسبت به ان بی توجه باشید شاید زحمات گذشته شما را از بین ببرد و موجب کاهش درصد شما شود بنابراین باید به این مضوع مهم به شدت توجه داشته باشید اما دلیل دیگر جمع بندی و استفاده از روش سه روز یک بار یا مشابه ان این است که شما وقتی درحال تمرین و تست زنی یک مبحث هستید تنها درحال تمرکز روی ان مطالب هستید اما در روش های جمع بندی شما تمامی مباحث مورد مطالعه و تست زنی قرار میدهید بنابراین امادگی شما را برای تست زنی در کنکور چند برابر می کند.

*********

روش سه روز یک بار

برای انجام این روش شما نیاز دارید تا ازمون های جمع بندی از تمامی دروس را داشته باشید که می توانید از ازمون های کنکور سال گذشته (بهتر است از سال ۹۳ به بعد باشد چرا که رویکرد طرح سوال در هر درس تغییر زیادی داشته) و یا از ازمون های جمع بندی و جامع  سال های گذشته ازمون های ازمایشی مانند گزینه ۲ یا قلمچی استفاده کنید.

در این روش شما در هر هفته ۲ ازمون جامع حل می کنید در نتیجه به نسبت هفته باقی مانده باید ازمون داشته باشید همچنین شما در هر هفته ۴ روز درس می خوانید که میبایست برنامه خود را طوری تنظیم کنید که همه دروس طبق برنامه چهارروز در هفته جمع بندی شود.

در این روش شما در روز اول همانند زمان بندی کنکور شروع به حل یک ازمون جامع می کنید سپس پس از کمی استراحت شروع به بررسی تست های ان ازمون بررسی خطا و مرور قسمت هایی که فراموش کردید در ان مبحث می کنید سپس دو روز باقی مانده به مرور کلی دروس می پردازید. 

نکته مهم در این جمع بندی این است که جوری برنامه ریزی کنید که تا اخرین هفته کل دروس مطالعه و جمع بندی شود. 

نکته دیگر در جمع بندی انتخاب صحیح ازمون های جامع می باشد بهترین ازمون ازمایشی برای انتخاب گزینه دو و اصلی ترین منبع شما باید کنکور سراسری باشد.

بهتر است در هفته اخر به جای روش سه روز یک بار در تمام روز ها ازمون ازمایشی حل کنید.

 

 

ممنون از اینکه تا اخر این مطلب همراه ما بودید سوالات و نظرات خود را حتما در قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *